در این پست با دو تلاوت نادر و جدید از استاد مرحوم عبدالباسط عبدالصمد که اخیرا برای اولین بار منتشر شدن و البته با کمی تاخیر در خدمت دوستان ارجمند و گرامی هستم.

تلاوت اول که در مجلس ختمی در کشور مصر اجرا شده شامل آیاتی از سوره‌های تحریم حاقه و انفطار هست. این تلاوت که دارای کیفیت نسبتا خوبی هم هست توسط استاد محمد عمران ضبط شده. صدای خود استاد عمران هم بعد از قرائت اولین فراز سوره حاقه شنیده می‌شه. با راهنمایی مختصر و سر بسته دوست ارجمند، جناب محمد حلمی که هم‌اینجا از ایشون تشکر می‌کنم چیزهایی از صحبت‌های استاد عمران متوجه شدم. ایشون در خطاب به استاد عبدالباسط می‌گن: «سمیعه‌های این‌جا کاری جز شنیدن تلاوت قرآن ندارن. شما هم با روحیه‌ و حالی خوب در حال تلاوت هستید» که نشانه رضایتمندی ایشون از این تلاوت استاد عبدالباسط هست.

زمان و مکان این تلاوت مشخص نشده اما آقای حلمی از روی لهجه مستمعین تشخیص دادند که این تلاوت در استان شرقیه کشور مصر اجرا شده. حدس بنده در مورد زمان اجرای تلاوت هم اواخر دهه هفتاد میلادی به بعد هست.


تحریم 8-آخر حاقه 1-24 انفطار  |  مصر، مجلس ختم، دهه 70 یا 80 میلادی  |  36 دقیقه


دومین تلاوت نادر این پست هم یک تلاوت مجلسی دیگه است که در مراسم نماز جمعه و در موسم حج انجام شده که به همین مناسبت استاد آیاتی از سوره مبارکه حج رو برای این تلاوت انتخاب کردند. بنا به اظهار شخص ناشر، دو هفته بعد از اجرای این تلاوت استاد عبدالباسط تلاوت حج کوثر رو به مناسبت عید قربان در مسجد امام حسین (علیه السلام) اجرا کردن. تلاوت حج کوثر رو هم می‌تونید در ادامه مطلب دریافت و استماع کنید.


حج 23-39  |  اسیوط، فتح، طوابیه، مسجد احمد الطوابی مراسم نماز جمعه 1986  |  29 دقیقهحج 23-41 کوثر  |  قاهره، مسجد امام حسین، عید قربان، 1986  |  29 دقیقههزینه دانلود: ختم یک صلوات و یک حمد و یک سوره برای روح مادرم، استاد و جمیع مومنین